kdnz142@ukr.net

  
  

МОН

Virus

COVID19

Профілактика гострих інфекційних та респіраторних захворювань .

Шановні батьки! 

Щоб захистити дитину від отруєнь, кишкових та інфекційних хвороб необхідно дотримуватись наступних санітарно-гігієнічних правил: 

–утримувати дитину в чистоті, до дитячого садка приводити в охайному одязі, мати запасну білизну; 

–мити руки після повернення додому з вулиці, після туалету, перед їжею; 

–овочі та фрукти мити під проточною водою та ошпарювати кропом; 

–пити тільки переварену або бутильовану воду; 

–у жодному випадку не годувати дитину грибами, сушеною чи в'яленою рибою, а також м'ясними, рибними та молочними стравами, які зберігалися неналежним чином або мають прострочений термін вживання; 

–не годувати дитину на вулиці (навіть фруктами чи цукерками); 

–не годувати дитину продуктами, що придбані у вуличних торгівців; 

–під час поширення інфекцій якомога рідше перебувати з дитиною в публічних місцях; 

–уникати контакту з людьми з підозрою на інфекційні захворювання; 

–при підозрі на захворювання негайно викликати лікаря та сповістити медичну сестру дошкільного закладу; 

- не займатися самолікуванням.  

Шановні батьки, радимо своєчасно проводити профілактичні щеплення від дитячих інфекцій! 

Профілактика гострих респіраторних захворювань (ГРЗ) - не тільки низка специфічних медичних заходів, а й безперервне зміцнення імунітету дитини. В дошкільному закладі регулярно проводяться заходи для профілактики ГРЗ, однак у боротьбі за дитяче здоров'я важливо залучитися підтримкою батьків.

Чимало залежить від того, на скільки регулярно батьки загартовуватимуть дитину. Основними напрямами профілактики ГРЗ, на які можуть впливати батьки, є: дотримання розпорядку дня; оптимально збалансоване харчування;

проведення процедур загартування;вживання фіточаїв;

дихальна гімнастика. Для поширення інформації про профілактику ГРЗ, зокрема про способи загартування ми пропонуємо пам'ятку для батьків..

Пам'ятка для батьків щодо профілактики гострих респіраторних захворювань.

Розпорядок дня

Дотримання правильного розпорядку дня допоможе підвищити стійкість організму Вашої дитини до застуди та грипу. Обов'язковими є проведення ранкової гімнастики, гігієнічних процедур, занять з фізкультури тощо. Важливим є дотримання санітарно-гігієнічних вимог (чистота, свіже повітря, правильно підібраний одяг дітей удома, на вулиці, заняттях відповідно до погодних умов).

Збалансоване харчування

Важливим чинником в оздоровленні дітей є оптимально збалансоване харчування. Повноцінний раціон має містити достатню кількість усіх необхідних для організму поживних речовин у правильних пропорціях. Так, надмірне вживання білкових продуктів може стати причиною ексудативного діатезу, а нестача білка спричиняє погіршення стану імунітету (уповільнюється утворення захисних білків - глобулінів). Зловживання їжею з надмірною кількістю вуглеводів і жирів порушує обмін речовин, сприяє появі зайвої ваги, ослаблює імунітет.

Процедури загартування.

Загартування як один з основних засобів профілактики ГРЗ забезпечує стійкість організму до несприятливого впливу фізичних чинників навколишнього середовища - коливань температури, зміни атмосферного тиску тощо. Дозоване використання процедур загартування допомагає активувати захисні механізми організму. Найпоширенішими природними засобами загартування є свіже повітря й вода.

Загартування повітрям

Загартування повітрям (найчастіше холодним) є дуже розповсюдженим у профілактиці ГРЗ завдяки стимуляції реакції імунітету і процесів терморегуляції. У людей, стійких до низьких температур, теплоутворення в організмі проходить інтенсивніше. Поліпшене кровопостачання шкіри зменшує імовірність виникнення обморожень.

Дієвими засобами загартування повітрям є перебування дітей на свіжому повітрі (не менше 3,5 год) та повітряні ванни. Прохолодне повітря подразнює нервові закінчення шкіри і слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, стимулюючи підвищення порогу їх чутливості та тренування механізмів терморегуляції. У холодну пору року прогулянки можна поєднувати з рухливими іграми та гімнастичними вправами на свіжому повітрі. Загартування повітряними ваннами необхідно проводити в приміщенні завчасно понизивши температуру повітря у ньому до 18-20 oС. Перша повітряна ванна має тривати від 3 до 5 хвилин. Час кожної наступної процедури необхідно збільшувати на 3-5 хвилин. Повітряні ванни можна поєднувати з гігієнічною гімнастикою після сну, дихальними вправами, рухливими іграми, ходінням босоніж по підлозі або килимку, змоченому у розчині морської солі протягом 10 хвилин. Організовуючи процедури загартування, необхідно враховувати стан здоров'я дітей, створювати позитивну психологічну атмосферу. Наприклад, проводити процедури у формі гри чи з використанням ігрових елементів.

Загартування водою

Потужним природним засобом загартування є вода. Загартування водою треба починати з розтирання тіла мокрою губкою, фланелевою рукавичкою або рушником. Початкова температура води для розтирання має бути 35-36 oС. З кожною наступною процедурою температуру води поступово знижують на один градус, поки вона не досягне 28-30 oС. Для проведення загартування необхідно насухо витерти шкіру дитини до легкого почервоніння. Процедура має тривати 1-2 хвилини.

Коли дитина звикне до розтирань водою, почуватиметься комфортно, можна проводити обливання. Процедуру проводять щоденно чи через день упродовж 2-3 хвилин. Температуру води поступово понижують з 34-37 oС до 22-23 oС. Обливання поліпшує функціональний стан органів, тканин, стимулює апарат фізичної терморегуляції, підвищує резистентність організму.

У профілактиці ГРЗ ефективним є загартування стоп, адже між охолодженням стоп та рефлекторною судинною реакцією слизової оболонки верхніх дихальних шляхів існує залежність. Завдяки рефлекторному звуженню судин відбувається подразнення біологічно активних точок стоп, поліпшення обмінних процесів, укріплення імунної системи організму. Температуру води необхідно поступово знижувати від 35-36 oС до 18-20 oС. Процедура має тривати 20-30 секунд. Після загартування ноги дитини необхідно розтерти до легкого почервоніння. Підвищити резистентність організму допоможе метод контрастного обливання. На початку процедури температура води має бути 36 oС, поступово її знижують до 18-28 oС, наприкінці процедури знову використовують теплу воду (36 oС). Вживання фіточаїв Ефективним методом профілактики захворювань органів дихання є вживання рослинних чаїв. Таку профілактику доцільно проводити раз на день протягом місяця, особливо в осінньо-зимовий період, коли збільшується загроза застудних захворювань. Вживати напої з лікарських рослин (фіточаї) рекомендовано за 20 хвилин до приймання їжі. Фіточаї підвищують захисні функції організму, поліпшують роботу шлунково-кишкового тракту, зменшують запалення. У період епідемії ГРЗ рекомендовано використовувати відвари трав відхаркувальної та протизапальної дії. Разом із трав'яними відварами можна вживати кисневі коктейлі, до складу яких можуть входити витяжки шипшини, малини, чорної смородини тощо. Дієвим засобом профілактики ГРЗ є також полоскання горла після сну настоями лікарських трав (ромашки, шавлії, календули, евкаліпту), часнику (очищує кров, убиває мікроби), розчином солі та йоду. Дихальна гімнастика Підвищити імунітет дитячого організму також допоможе дихальна гімнастика. За допомогою спеціальних вправ діти навчаються правильно дихати через ніс, розвиваючи верхнє, середнє та нижнє дихання. Проводять дихальну гімнастику у другій половині дня.

Робота з батьками

ПРАВИЛА ДЛЯ БАТЬКІВ

 в період карантину у зв’язку із поширенням короновірусної хвороби COVID-19

(з 01.09.2021 р. до завершення карантину)

 

     1.   Прийом дітей до ЗДО №142 у період карантину здійснюється з 7.00 до 8.00 години, за потреби необхідно попередньо домовитися з педагогами про гнучкий графік прийому дітей.

     2.   Заради уникнення скупчення дітей та батьків, вхід на територію закладу для кожної групи відповідно до закріпленого номера входу. Вхід батькам в будівлю ЗДО заборонено. Перед входом на територію закладу батьки зобов’язані дотримуватись дистанції відповідно до нанесених розміток.

      3.   Ранковий прийом дитини та передача після закінчення дня до закладу дошкільної освіти, проводиться вихователем на території ЗДО за межами його будівлі. За несприятливих погодних умов приймання та/або передача дітей відбувається в роздягальних групових осередках ЗДО. За умови перебування в закладі або на його території батьки або інші законні представники дитини повинні використовувати засоби індивідуального захисту.

  4.   Початковий температурний скринінг проводить вихователь безконтактним термометром. При виявленні температури  тіла  у дітей понад 37,2°С або ознак респіраторних захворювань, батьки зобов’язані звернутися до сімейного лікаря. Відвідування закладу дитиною після хвороби дозволяється лише за наявності довідки від лікаря.

       5.   Батьки або інші законні представники дитини несуть відповідальність:

  • за надання недостовірної інформації стосовно здоров’я дитини, особисте здоров’я та здоров’я сім’ї, контакти з особами, які захворіли на COVID-19, за дотримання правил суспільної безпеки і поза межами ЗДО;
  • зобов’язані контролювати прогулянковий режим;
  • утримуватися від контактів з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань.

 Дякуємо за розуміння, бажаємо усім здоров’я!

Інформаційна компанія

щодо правил захисту та можливих вакцинацій  від COVID-19

      Адміністрація ЗДО №142 оголошує про важливість проведення вакцинації  від COVID-19 . 


Потурбуймося кожен про себе та всі - про кожного !!!


 

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРАВ ДИТИНИ

1.   Ми — діти світу. Хто б не були наші батьки, де б ми не жили і в що б ми не вірили, поводьтеся з нами як з рівними. Ми гідні того, щоб отримувати все найкраще з того, що може дати світ.

2.   Захищайте нас, щоб ми мали можливість рости гідно і вільно.

3.   Нехай у нас буде ім'я і земля, яку ми можемо назвати своєю.

4.   Ми не повинні мерзнути, і в нас має бути дах над головою. Забезпечте нас їжею та місцем для ігор. Якщо захворіємо, то нам необхідний догляд.

5.   Якщо у нас є проблеми у фізичному чи розумовому розвитку, ви ще більше дбайте про нас і враховуйте наші потреби.

6.   Дайте нам змогу жити в сім’ї. Якщо сім'я не може піклуватися про нас, то візьміть нас до себе.

7.   Добре навчайте нас, щоб ми могли бути щасливими та плідно прожили життя. Проте дайте нам можливість і гратися, щоб ми самі навчалися.

8.   Нехай у важку годину ми будемо першими, кому ви допоможете. Майбутнє світу залежить від нас.

9.   Захистіть нас від жорстокості і від тих, хто може погано з нами поводитися.

Гаряча лінія

stop bullying

6.00 до 18.00